Zobacz również

WARTO SIĘ SZCZEPIĆ!

W ostatnich latach z niepokojem zauważamy rosnący opór rodziców wobec szczepień, które są najskuteczniejszą metodą ochronną dla dziecka przed chorobami zakaźnymi.

Rejestr osób uchylających się od obowiązkowych szczepień jest coraz dłuższy, tylko w roku bieżącym na terenie powiatu wejherowskiego odnotowano 140 deklaracji, w których rodzice świadomie rezygnują z uodparniania swoich dzieci przeciwko chorobom zakaźnym, stanowiącym poważne zagrożenie zdrowotne.

Strach przed wystąpieniem niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) często  przesłania ryzyko, jakie niesie sama choroba zakaźna i związane z nią powikłania. Rodzice dają wiarę nierzetelnym, mało wiarygodnym informacjom dostępnym na portalach internetowych,
lub podawanym przez środki masowego przekazu. Bezkrytycznie bazują na poglądach ruchów antyszczepionkowych bądź wypowiedziach celebrytów, którzy wykorzystując swoją popularność, bez specjalistycznej wiedzy, z powodzeniem polemizują z autorytetami naukowymi.

Naszym zadaniem jest popularyzacja szczepień ochronnych, a także szerzenie rzetelnej, fachowej informacji na temat skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek.
Zachęcamy  Państwa do  zapoznania się z portalem internetowym utworzonym z inicjatywy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny we współpracy z Polskim Towarzystwem Wakcynologii (http://szczepienia.pzh.gov.pl).

Tym razem zapraszamy do zapoznania się z prezentacją z konferencji Polskiego Towarzystwa Wakcynologii pt. Szczepienia - wykorzystaj szansę.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie
84-200 Wejherowo, ul. Obrońców Helu 3

poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 8 - 15
czwartek: 8 - 16

fax (58) 677-79-03
tel: (58) 672-74-27; (58) 672-74-23; (58) 672-74-24
e-mail: