Kierowanie spraw drogą mailową
od 30.11.2020 zmiana zasad przyjmowania spraw dotyczących COVID-19 drogą mailową
od 30.11.2020 zmiana zasad przyjmowania spraw dotyczących COVID-19 drogą mailową
wytyczne dla przedszkoli i szkół
W związku z rozwojem sytuacji epidemicznej i gwałtownym wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 w naszym kraju, gorąco apelujemy do Państwa, o rozwagę w podejmowanych aktywnościach, unikanie miejsc zatłoczonych, rezygnację z "pseudodyskotek" i tym podobnych imprez, zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek w przestrzeni publicznej. Pragniemy również uczulić przedsiębiorców, że planowane są zmiany prawne w zakresie zwiększenia odpowiedzialności za przestrzeganie zapisów prawnych dotyczących profilaktyki Covid-19 na terenie ich terenie.
Aktualnie w województwie pomorskim działają 4️ Centra Diagnostyczne COVID-19: trzy drive-thru (w Gdańsku, Słupsku i Chojnicach) oraz jedno wyłącznie dla pieszych, rowerzystów, motocyklistów (brak możliwości wjazdu samochodem), tzw. walk-thru w Gdańsku.
Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 2 lipca 2020 r. (III aktualizacja) dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3
Jak często należy wymieniać piasek w piaskownicy. Zapoznaj się z przepisami prawnymi dotyczącymi eksploatacji tych obiektów.
DBAJMY O SIEBIE – KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
„Jak uchronić się przed koronawirusem?” Infografiki Światowej Organizacji Zdrowia WHO
Wytyczne przeciwepidemiczne dla funkcjonowania placów zabaw (zlokalizowanych na otwartym powietrzu) w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce
Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? W 10. lub 11. dniu kwarantanny możesz zrobić test w mobilnym punkcie pobrań. (18.06.2020)
Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 czerwca 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – druga edycja
Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z innymi Ministerstwami opracowuje i opiniuje aktualne wytyczne uwzględniające specyfikę działania różnych obszarów w zakresie aktualnej sytuacji epidemiologicznej.
Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 13 maja 2020 r. dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 13.05.2020
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zebrane w jednym miejscu.
Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 13 maja 2020 r. dla gabinetów świadczących usługi kosmetyczne i estetyczne w trakcie epidemii SARS-CoV-2.
Wytyczne przeciwepidemicze Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego raz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3
przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni powstało Centrum testowe COVID-19 drive-thru, w którym można wykonać testy bezpłatnie. Podczas badania pacjent pozostaje cały czas w swoim samochodzie, ograniczając do minimum kontakty międzyludzkie. Z badania będą mogli skorzystać wyłącznie pacjenci, którzy wcześniej zostali zarejestrowani i zakwalifikowani do badania. Kwalifikacja odbywa się drogą telefoniczną pod numerem telefonu 58 349 18 88. Infolinia obsługiwana jest 7 dni w tygodniu w godzinach 9-15. Badanie zakwalifikowanego pacjenta jest bezpłatne.
zalecane działania zapobiegające zagrożeniu epidemiologicznemu COVID- 19 (koronawirus) dot. targowisk, bazarów, na których sprzedawana jest żywność.
Jeśli odbywasz kwarantannę w domu stosuj się do zaleceń zawartych w plikach pdf.
Pomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Pomorski Urząd Wojewódzki ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod pracowników inspekcji sanitarnej lub Urzędu Wojewódzkiego.
Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie
Informujemy, iż w trosce o bezpieczeństwo petentów oraz pracowników, związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, budynek Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wejherowie ul. Obrońców Helu 3 będzie zamknięty dla interesantów od dnia 13 marca 2020r. do odwołania. Praca będzie odbywać się w trybie wewnętrznym. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie lub poprzez e-mail. Laboratorium PSSE w Wejherowie do odwołania wstrzymuje przyjmowanie próbek kału do badań do celów sanitarno-epidemiologicznych.
Jutro tj. 21 marca 2020 przypada pierwszy dzień wiosny. Pamiętajmy jednak, ze w obecnej sytuacji epidemiologicznej wskazane jest unikanie skupisk ludzi, w związku z czym prosimy o rozważne korzystanie ze świeżego powietrza. Zrezygnujmy z grupowych form spędzania wolnego czasu.
Zalecenia Ministerstwa Rozwoju dla zakładów pracy oraz dla przedsiębiorców w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa
Zasady kwarantanny w związku z koronawirusem.
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem z dnia 27.02.2020 r.
Aktualne informacje dotyczące zachorowań wywołanych przez nowego koronawirusa 2019-nCoV
Zapobieganie zachorowaniom na grypę wśród personelu medycznego.
Apel do rodziców, którzy uchylają się od szczepień swoich dzieci.
Odra jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób wirusowych. Prawie wszystkie nie uodpornione dzieci, narażone na kontakt z wirusem, ulegają zakażeniu.
Legioneloza jest zakaźną chorobą wywoływaną przez bakterie Legionella spp. występujące w wodzie. Zakażenie bakteriami Legionella następuje w wyniku wdychania aerozoli – mikroskopijnych, niedostrzegalnych gołym okiem kropelek wody, zawierających bakterie, zawieszonych w powietrzu.
Identyfikacja wizualna służby cywilnej. Propozycja wspólnej identyfikacji dla urzędów, w których działa korpus służby cywilnej.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie przedstawia poniżej informację dotyczącą przeprowadzonej w dniach 17 i 18 października 2018r. oceny obciążenia uczniów tornistrem szkolnym.
Kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) to groźna wirusowa choroba ośrodkowego układu nerwowego przenoszona przez kleszcze. Wirus jest przekazywany w ciągu kilku minut od ugryzienia przez zarażonego kleszcza.
„Zdrowie dla wszystkich” to hasło Światowego Dnia Zdrowia w 2018
Akcja szczepień "Wiosna bez pneumokoków" - bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci do 5 roku życia.
Bakterie oporne na antybiotyki z grupy karbapenemów.
Szczepienie przeciw odrze chroni Ciebie i Twoją rodzinę. Poprzez szczepienie przyczyniasz się też do zwiększenia odporności zbiorowej.
Od 1 stycznia do 14 grudnia 2017r. w Republice Południowej Afryki odnotowano 603 przypadki zakażenia bakteriami Listeria monocytogenes – siedmiokrotnie i dziesięciokrotnie więcej niż w latach poprzednich.
Legionellozowe zapalenie płuc (postać płucna legionellozy, inna nazwa choroby legionistów) jest typem ciężkiego zapalenia płuc, wywołanego przez bakterie z rodzaju Legionella. Ryzyko zakażenia występuje we wszystkich miejscach, w których mogą powstawać aerozole wodne.
Dżuma w początkowej fazie przypomina objawami grypę, a następnie szybko postępuje w różnych postaciach, w zależności od drogi zakażenia. Jest to choroba zakaźna wywoływana przez bakterie Yersinia pestis występujące u małych ssaków oraz pasożytujących na nich pcheł.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie informuje o zwiększonej w ostatnich miesiącach na terenie kraju liczbie przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A (wzw typu A). W okresie od 1 stycznia do 15 czerwca 2017 r. zarejestrowano w Polsce 252 zachorowania, czyli ponad 16-krotnie więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.
Borelioza z Lyme (krętkowica kleszczowa) jest wielonarządową chorobą zakaźną wywoływaną przez bakterie z rodzaju Borrelia, przenoszoną na człowieka i niektóre zwierzęta przez kleszcze.
Dotychczas nie stwierdzono przypadków zakażeń wirusem grypy typu A(H5N8) u ludzi i ocenia się, że ryzyko przeniesienia wirusa na człowieka w krajach Unii Europejskiej jest bardzo niskie. Analizy genetyczne wirusa wskazują, że wirus nadal jest głównie wirusem ptasim, bez szczególnego powinowactwa do człowieka.
Główny Inspektor Sanitarny, w ramach wspólnej akcji „Przed wakacjami – co warto wiedzieć?” radzi o czym pamiętać, wybierając się na urlop.