Zobacz również

Apel do rodziców, którzy uchylają się od szczepień swoich dzieci.

Apel do rodziców, którzy uchylają się od szczepień swoich dzieci.

Odra - sytuacja epidemiologiczna

Odra jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób wirusowych. Prawie wszystkie nie uodpornione dzieci, narażone na kontakt z wirusem, ulegają zakażeniu.

LEGIONELOZA - informacje dla osób podróżujących

Legioneloza jest zakaźną chorobą wywoływaną przez bakterie Legionella spp. występujące w wodzie. Zakażenie bakteriami Legionella następuje w wyniku wdychania aerozoli – mikroskopijnych, niedostrzegalnych gołym okiem kropelek wody, zawierających bakterie, zawieszonych w powietrzu.

Logo służby cywilnej

Identyfikacja wizualna służby cywilnej. Propozycja wspólnej identyfikacji dla urzędów, w których działa korpus służby cywilnej.

ocena obciążenia uczniów plecakiem szkolnym

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie przedstawia poniżej informację dotyczącą przeprowadzonej w dniach 17 i 18 października 2018r. oceny obciążenia uczniów tornistrem szkolnym.

Kleszczowe zapalenie mózgu

Kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) to groźna wirusowa choroba ośrodkowego układu nerwowego przenoszona przez kleszcze. Wirus jest przekazywany w ciągu kilku minut od ugryzienia przez zarażonego kleszcza.

Światowy Dzień Zdrowia 2018

„Zdrowie dla wszystkich” to hasło Światowego Dnia Zdrowia w 2018

Akcja szczepień "Wiosna bez pneumokoków"

Akcja szczepień "Wiosna bez pneumokoków" - bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci do 5 roku życia.

Bakterie oporne na antybiotyki z grupy karbapenemów.

Bakterie oporne na antybiotyki z grupy karbapenemów.

Odra - wysoce zakaźna choroba wirusowa

Szczepienie przeciw odrze chroni Ciebie i Twoją rodzinę. Poprzez szczepienie przyczyniasz się też do zwiększenia odporności zbiorowej.

Informacja dla osób wyjeżdżających do Republiki Południowej Afryki - zakażenia bakteriami Listeria monocytogenes

Od 1 stycznia do 14 grudnia 2017r. w Republice Południowej Afryki odnotowano 603 przypadki zakażenia bakteriami Listeria monocytogenes – siedmiokrotnie i dziesięciokrotnie więcej niż w latach poprzednich.

Kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS "Mam Czas Rozmawiać"

Zachorowania na legionelozę wśród turystów z Unii Europejskiej powracających z Dubaju, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Palma Nowa w Hiszpanii

Legionellozowe zapalenie płuc (postać płucna legionellozy, inna nazwa choroby legionistów) jest typem ciężkiego zapalenia płuc, wywołanego przez bakterie z rodzaju Legionella. Ryzyko zakażenia występuje we wszystkich miejscach, w których mogą powstawać aerozole wodne.

Informacja na temat dżumy dla osób podróżujących na Madagaskar

Dżuma w początkowej fazie przypomina objawami grypę, a następnie szybko postępuje w różnych postaciach, w zależności od drogi zakażenia. Jest to choroba zakaźna wywoływana przez bakterie Yersinia pestis występujące u małych ssaków oraz pasożytujących na nich pcheł.

UWAGA NA WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY TYPU A

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie informuje o zwiększonej w ostatnich miesiącach na terenie kraju liczbie przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A (wzw typu A). W okresie od 1 stycznia do 15 czerwca 2017 r. zarejestrowano w Polsce 252 zachorowania, czyli ponad 16-krotnie więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

Borelioza

Borelioza z Lyme (krętkowica kleszczowa) jest wielonarządową chorobą zakaźną wywoływaną przez bakterie z rodzaju Borrelia, przenoszoną na człowieka i niektóre zwierzęta przez kleszcze.

INFORMACJA GIS W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM PRZYPADKÓW ZAKAŻEŃ WYSOCE PATOGENNYM WIRUSEM GRYPY PTAKÓW A(H5N8), U DROBIU I PTAKÓW DZIKICH W POLSCE

Dotychczas nie stwierdzono przypadków zakażeń wirusem grypy typu A(H5N8) u ludzi i ocenia się, że ryzyko przeniesienia wirusa na człowieka w krajach Unii Europejskiej jest bardzo niskie. Analizy genetyczne wirusa wskazują, że wirus nadal jest głównie wirusem ptasim, bez szczególnego powinowactwa do człowieka.

„Przed wakacjami – co warto wiedzieć?”

Główny Inspektor Sanitarny, w ramach wspólnej akcji „Przed wakacjami – co warto wiedzieć?” radzi o czym pamiętać, wybierając się na urlop.

III Festiwal Piosenki o Zdrowiu w Szemudzie

Przyjmowanie próbek do badań laboratoryjnych w okresie świąteczno-noworoczym

Przyjmowanie próbek do badań laboratoryjnych -listopad 2016

Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych pod hasłem "Uzależnienia sprzyjają HIV".

Szkolenie w ramach projektu pt. „ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie informuje o kolejnej edycji bezpłatnych szkoleń adresowanych do pracowników sektora usług pozamedycznych (salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu). Szkolenie przeznaczone jest dla fryzjerów, kosmetyczek, tatuatorów oraz uczniów kształcących się w ww. zawodach.

POMORSKI FESTIWAL KRÓTKICH FILMÓW O HIV

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w POMORSKIM FESTIWALU KRÓTKICH FILMÓW O HIV

Konferencja szkoleniowa na temat rozporządzenia (WE) 1907/2006 REACH

w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni odbędzie się konferencja szkoleniowa dotycząca rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 roku w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH).

środki spożywcze w sklepikach i stołówkach placówek oświatowych

ważne informacje dla zakładów żywienia zbiorowego zamkniętego w jednostkach systemu oświaty (np. szkoły, przedszkola) oraz prowadzących sklepiki szkolne w związku z publikacją nowego rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 1.08.2016r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzież...

Zachorowania na krztusiec w powiecie wejherowskim

Krztusiec (koklusz) jest ostrą, zakaźną chorobą dróg oddechowych występująca wyłącznie u ludzi. W początkowej fazie choroby występuje nieżyt nosa, spojówek, gardła i oskrzeli. Następnie pojawia się napadowy, duszący kaszel często w porze nocnej, może kończyć się wymiotami.

Grypa i podejrzenia zachorowań na grypę w powiecie wejherowskim

Woda z wodociągu publicznego Bojano nadaje się do spożycia

Jakość wody w wodociągu Bojano

Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych "Pomyślmy o HIV"

Skażenie mikrobiologiczne w wodociągu w Bojanie

skażenie mikrobiologiczne w wodociągu w Bojanie - krótkie informacje o zasadach postępowania

Spotkania z przedstawicielami dyrekcji placówek oświatowych, firm cateringowych oraz ajentami sklepików szkolnych

Sklepiki szkolne

Rozporządzenie w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Wyniki konkursy plastycznego

Przyjmownie próbek do badań: 1-5 czerwiec

Dzień Zdrowia Mamy

Zapraszamy na akcję profilaktyczną, która odbędzie się 26 maja w Wejherowie.

XIII Przegląd Małych Form Scenicznych

Wyniki konkursu plastycznego "Co Ci chodzi po głowie?"

Akcja profilaktyczna z okazji Dnia Kobiet

Obowiązek przekazywania informacji konsumentom

Zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia (WE) 1169/2011

28.10.2014 Dzień dla piersi

Zapraszamy na akcję profilatyczną i bezpłatne badania mammograficzne w Wejherowie

Żółty Tydzień

Kampania Rzuć Dymka

Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął kampanię edukacyjno-informacyjną skierowaną do kobiet, które palą tytoń

zamknięcie zbierania ofert

Zakończyliśmy zbieranie ofert dot. zatrudnienia pracownika ds. kadrowych i administracyjno-gospodarczych

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji profilaktycznej organizowanej w Gdańsku

Światowy Dzień Bez Tytoniu – 31 maja 2014

Polska od początku uczestniczy w realizacji zadań związanych z obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu, który jest istotnym elementem Karty Madryckiej przyjętej na Konferencji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1988 roku, popierającej prawo wszystkich obywateli do środowiska wolnego od dymu tytoniowego i zanieczyszczeń.

Sklepiki szkolne

9 maja 2014r. w siedzibie PSSE odbyło się spotkanie z dyrektorami i przedstawicielami szkół oraz ajentami sklepików szkolnych.

Stres w pracy? Nie, dziękuje!

Zagrożenia psychospołeczne występują w każdym miejscu pracy, ale nawet dysponując ograniczonymi zasobami, można je skutecznie kontrolować.

Światowy Dzień Astmy

6 maja 2014 roku obchodzimy Światowy Dzień Astmy. Jest to przedsięwzięcie Światowej Inicjatywy na Rzecz Astmy (GINA) międzynarodowej organizacji zrzeszającej instytucje i organizacje, które działają na rzecz ograniczania zdrowotnych i społecznych skutków astmy. Światowy Dzień Astmy organizowany jest od 1998 roku w każdy pierwszy wtorek maja.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie
84-200 Wejherowo, ul. Obrońców Helu 3

poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 8 - 15
czwartek: 8 - 16

fax (58) 677-79-03
tel: (58) 672-74-27; (58) 672-74-23; (58) 672-74-24
e-mail: