Apel do rodziców, którzy uchylają się od szczepień swoich dzieci.
Apel do rodziców, którzy uchylają się od szczepień swoich dzieci.
Zobacz również
Apel do rodziców, którzy uchylają się od szczepień swoich dzieci.
Odra jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób wirusowych. Prawie wszystkie nie uodpornione dzieci, narażone na kontakt z wirusem, ulegają zakażeniu.
Legioneloza jest zakaźną chorobą wywoływaną przez bakterie Legionella spp. występujące w wodzie. Zakażenie bakteriami Legionella następuje w wyniku wdychania aerozoli – mikroskopijnych, niedostrzegalnych gołym okiem kropelek wody, zawierających bakterie, zawieszonych w powietrzu.
Identyfikacja wizualna służby cywilnej. Propozycja wspólnej identyfikacji dla urzędów, w których działa korpus służby cywilnej.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie przedstawia poniżej informację dotyczącą przeprowadzonej w dniach 17 i 18 października 2018r. oceny obciążenia uczniów tornistrem szkolnym.
Kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) to groźna wirusowa choroba ośrodkowego układu nerwowego przenoszona przez kleszcze. Wirus jest przekazywany w ciągu kilku minut od ugryzienia przez zarażonego kleszcza.
„Zdrowie dla wszystkich” to hasło Światowego Dnia Zdrowia w 2018
Akcja szczepień "Wiosna bez pneumokoków" - bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci do 5 roku życia.
Bakterie oporne na antybiotyki z grupy karbapenemów.
Szczepienie przeciw odrze chroni Ciebie i Twoją rodzinę. Poprzez szczepienie przyczyniasz się też do zwiększenia odporności zbiorowej.
Od 1 stycznia do 14 grudnia 2017r. w Republice Południowej Afryki odnotowano 603 przypadki zakażenia bakteriami Listeria monocytogenes – siedmiokrotnie i dziesięciokrotnie więcej niż w latach poprzednich.
Legionellozowe zapalenie płuc (postać płucna legionellozy, inna nazwa choroby legionistów) jest typem ciężkiego zapalenia płuc, wywołanego przez bakterie z rodzaju Legionella. Ryzyko zakażenia występuje we wszystkich miejscach, w których mogą powstawać aerozole wodne.
Dżuma w początkowej fazie przypomina objawami grypę, a następnie szybko postępuje w różnych postaciach, w zależności od drogi zakażenia. Jest to choroba zakaźna wywoływana przez bakterie Yersinia pestis występujące u małych ssaków oraz pasożytujących na nich pcheł.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie informuje o zwiększonej w ostatnich miesiącach na terenie kraju liczbie przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A (wzw typu A). W okresie od 1 stycznia do 15 czerwca 2017 r. zarejestrowano w Polsce 252 zachorowania, czyli ponad 16-krotnie więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.
Borelioza z Lyme (krętkowica kleszczowa) jest wielonarządową chorobą zakaźną wywoływaną przez bakterie z rodzaju Borrelia, przenoszoną na człowieka i niektóre zwierzęta przez kleszcze.
Dotychczas nie stwierdzono przypadków zakażeń wirusem grypy typu A(H5N8) u ludzi i ocenia się, że ryzyko przeniesienia wirusa na człowieka w krajach Unii Europejskiej jest bardzo niskie. Analizy genetyczne wirusa wskazują, że wirus nadal jest głównie wirusem ptasim, bez szczególnego powinowactwa do człowieka.
Główny Inspektor Sanitarny, w ramach wspólnej akcji „Przed wakacjami – co warto wiedzieć?” radzi o czym pamiętać, wybierając się na urlop.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych pod hasłem "Uzależnienia sprzyjają HIV".
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie informuje o kolejnej edycji bezpłatnych szkoleń adresowanych do pracowników sektora usług pozamedycznych (salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu). Szkolenie przeznaczone jest dla fryzjerów, kosmetyczek, tatuatorów oraz uczniów kształcących się w ww. zawodach.
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w POMORSKIM FESTIWALU KRÓTKICH FILMÓW O HIV
w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni odbędzie się konferencja szkoleniowa dotycząca rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 roku w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH).
ważne informacje dla zakładów żywienia zbiorowego zamkniętego w jednostkach systemu oświaty (np. szkoły, przedszkola) oraz prowadzących sklepiki szkolne w związku z publikacją nowego rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 1.08.2016r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzież...
Krztusiec (koklusz) jest ostrą, zakaźną chorobą dróg oddechowych występująca wyłącznie u ludzi. W początkowej fazie choroby występuje nieżyt nosa, spojówek, gardła i oskrzeli. Następnie pojawia się napadowy, duszący kaszel często w porze nocnej, może kończyć się wymiotami.
skażenie mikrobiologiczne w wodociągu w Bojanie - krótkie informacje o zasadach postępowania
Rozporządzenie w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.
Zapraszamy na akcję profilaktyczną, która odbędzie się 26 maja w Wejherowie.
Zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia (WE) 1169/2011
Zapraszamy na akcję profilatyczną i bezpłatne badania mammograficzne w Wejherowie
Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął kampanię edukacyjno-informacyjną skierowaną do kobiet, które palą tytoń
Zakończyliśmy zbieranie ofert dot. zatrudnienia pracownika ds. kadrowych i administracyjno-gospodarczych
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji profilaktycznej organizowanej w Gdańsku
Polska od początku uczestniczy w realizacji zadań związanych z obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu, który jest istotnym elementem Karty Madryckiej przyjętej na Konferencji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1988 roku, popierającej prawo wszystkich obywateli do środowiska wolnego od dymu tytoniowego i zanieczyszczeń.
9 maja 2014r. w siedzibie PSSE odbyło się spotkanie z dyrektorami i przedstawicielami szkół oraz ajentami sklepików szkolnych.
Zagrożenia psychospołeczne występują w każdym miejscu pracy, ale nawet dysponując ograniczonymi zasobami, można je skutecznie kontrolować.
6 maja 2014 roku obchodzimy Światowy Dzień Astmy. Jest to przedsięwzięcie Światowej Inicjatywy na Rzecz Astmy (GINA) międzynarodowej organizacji zrzeszającej instytucje i organizacje, które działają na rzecz ograniczania zdrowotnych i społecznych skutków astmy. Światowy Dzień Astmy organizowany jest od 1998 roku w każdy pierwszy wtorek maja.