Zobacz również

 

 Badania

infolinia.jpg

   odnośnik do BIP  

logo jednostki certyfikującej PCA

logo strony z ostrzeżeniami  dotyczącymi żywności

logo_serwis_kapieliskowy.jpg

 

logo służby cywilnej

Dzień Zdrowego Uśmiechu już za nami...

2.JPGd1.JPG

Była to piąta akcja profilaktyczna, organizowana przez PSSE w Wejherowie, w gościnnych progach CH Jantar. Tym razem promowaliśmy życie bez próchnicy; piękny  i zdrowy uśmiech.

Z odwiedzającymi nasze stoisko gośćmi rozmawialiśmy o higienie jamy ustnej,  o czynnikach wpływających na zdrowie zębów, o dostępnych metodach ich codziennej pielęgnacji . Konsultacji w tym zakresie udzielała Pani Edyta Kozłowska reprezentująca Instytut Blend-a- Med/ Oral B oraz pracownicy działu Oświaty i Promocji Zdrowia z PSSE.

Dla naszych gości przygotowaliśmy również przytulny gabinet stomatologiczny , w który pp. Daria i Piotr Jakšto  z Klinki Dentix w Wejherowie przyjmowali małych i dużych pacjentów na bezpłatne przeglądy. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w życiu, dzięki której sprawdzili stan zdrowia jamy ustnej , a przede wszystkim przełamali strach przed dentystą.

Odwagi małym pacjentom dodawała Zębowa Wróżka, która przygotowała ząbkową grę z zagadkami, kolorowanki i zgadywanki.  Na klientów czekały także  baloniki, naklejki, plany szczotkowania , materiały edukacyjne i próbki past.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem klientów CH. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko edukacyjne,  a szczególne podziękowania kierujemy do osób, które pomogły nam zorganizować i rozpropagować  akcję.

ek_4.JPG  7.JPG

Wiecej zdjęć mozna obejrzeć na naszym profilu na FB (klik)

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie
84-200 Wejherowo, ul. Obrońców Helu 3

poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 8 - 15
czwartek: 8 - 16

fax (58) 677-79-03

tel. (58) 677-79-01; (58) 672-74-27; (58) 672-74-23; (58) 672-74-24

e-mail: psse.wejherowo@pis.gov.pl